سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 26
بازدید دیروز : 62
کل بازدید : 347474
کل یادداشتها ها : 138
خبر مایه


میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عج) مبارک

به همین مناسبت شعری سروده نایب برحق‌اش، رهبر انقلاب، در پی می‌آید.

دلم قرار نمی‌گیرد از فغان بی تو
سپندوار زکف داده‌ام عنان بی تو

ز تلخ کامی دوران نشد دلم فارغ
زجام عشق لبی تر نکرد جان بی تو

چون آسمان مه آلوده‌ام زتنگ دلی
پر است سینه‌ام ز اندوه گران بی تو

ادامه مطلب...

  

کلینى درکتاب (( کافى )) روایت نموده که: ولادت باسعادت وجود اقدس امام زمان (عج) در سال 255 هجرى روى داده است.
شیخ صدوق در (( کمال الدین )) نقل کرده که چون مادر امام عصر (عج) حامله گشت، حضرت امام حسن عسکرى (ع) به ایشان فرمودند:پسرى مى آورى که نامش م ح م د، و پس از من، جانشین من خواهد شد.

ادامه مطلب...

  

  اینک قسمتى از اسامى مبارک آن حضرت را که با الفاظ مختلفى در بسیارى از کتب مذهبى اهل ادیان و ملل مختلف جهان آمده است، از نظر خوانندگان گرامى مى گذرانیم.
1 ـ «صاحب» در صحف ابراهیم(علیه السلام);
2 ـ «قائم» در زبور سیزدهم;                                          ادامه مطلب...

  

پنهان زیستی حضرت مهدی علیه‏السلام نه تنها چگونگی زندگی آن حضرت را در هاله‏ای از اسرار فرو برده که بسیاری از موضوعات مربوط به حیات آن حضرت را نیز جزو امور پنهان نظام هستی قرار داده است.یکی از مهم‏ترین این امور پنهان، محل زندگی آن حضرت در طول غیبت ایشان است. از این رو بسیاری علاقه‏مندند بدانند آن خورشید پنهان در کدامین بخش از این کره خاکی به گذران عمر می‏پردازد و به بیان دیگر کدامین قسمت از زمین افتخار این منزلت را دارد.

 میلیونها انسان عاشق و شیفته صدها سال است که در هر پگاه آدینه سخن به ندبه می‏گشایند و این‏گونه می‏سرایند: "لَیْتَ شِعْری اَیْنَ اسْتَقَرَّتْ بِکَ النَّوی بَلْ اَیُّ اَرْضٍ تُقِلُّکَ اَوْ ثَری: اَبِرَضْوی اَوْ غَیْرِها اَمْ ذی طُوی؟ عَزیزٌ عَلَیَّ اَنْ اَریَ الْخَلْقَ وَلا تُری؛1 ای کاش می‏دانستم در چه جایی منزل گرفته‏ای و چه سرزمین و مکانی تو را در برگرفته است! آیا در کوه رضوایی و یا جای دیگری و یا در ذی‏طوی هستی؟ دشوار است بر من که‏مردمان را ببینم و تو دیده نشوی."

ادامه مطلب...

  
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ